English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2020
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
 STATISTIKK
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
 LERKENDAL360°
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
SØK I ARTIKLER
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man mĺ registrere seg for ĺ delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Marek Sapara
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 163, 164, 165  Next

Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Torbjřrn
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 16:13    Post subject: Reply with quote

Hehe, primaten har de beste historiene her pĺ forumet! Tommel'n opp!
ballaballaballa
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 16:18    Post subject: Reply with quote

stahá wrote:
Er det bare meg, eller ligner drakten til Saparas klubb pĺ Utleira? Veldig enkel Umbro design.

Norborg har vel samme drakta tror jeg.
Back to top
View user's profile Send private message
ola.
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 16:22    Post subject: Reply with quote

Utleira hadde sĺnne drakter for noen ĺr siden, men nĺ har de det samme designet som Tufte.
Back to top
HoldBrillan
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 17:30    Post subject: Reply with quote

Intervju med Marek:

Otázky od Ruda:
1. Čo spôsobilo rapídne zlepšenie Tvojej hernej kvality oproti minulej sezóne (nebolo to náhodou tým, že si sa stal kapitánom)?
"Tak to určite nie, že som sa stal kapitánom mužstva, ale je pravdou, že som sa dlho spamätával z vojny a trošku mi to trvalo, kým som sa dostal do pohody. Minulú jeseň to už bolo lepšie. Rapídne mi pomohla zimná príprava a od jarnej časti sa mi hrá veľmi dobre. A dúfam, že aj naďalej to bude, čo najlepšie."

2. Ako vnímaš novovzniknutý fanklub? Pocítil si na ihrisku viac podpory zo strany divákov? Ako vnímaš zápasy vonku, kam zatiaľ prišiel fanklub?
"Vnímam to veľmi pozitívne, pretože nám tí ľudia pomáhajú. Pre hráča je to veľmi dôležité, že vie, že má podporu fanúšikov, a že na tom ihrisku nie je sám. Vonku máme väčšinou lepšie podmienky ako tí domáci hráči, takže je to veľmi príjemné a treba sa poďakovať týmto ľuďom za to, čo robia."

Otázky od frontinusa:
3. Keby si si mal vybrať, kto je v našej lige najlepší brankár, obranca, záložník (samozrejme okrem Teba Smile a útočník?
"Odpoviem podľa poradia: Ľuboš Hajdúch, Jano Ďurica, Igor Žofčák, Jano Nezmar."

4. Ružomberok má dosť úzky káder, keď sa zraní niekoľko hráčov, môže to dosť poznačiť výkony. Neobávaš sa toho?
"Myslím si, že nie. Aj také zápasy ako bol ten dnešný proti Trenčínu ukázali, že sú tam niektorí chalani, ktorí môžu zapadnúť, aj keď niektorí z nás vypadne z tej základnej zostavy. Ale je vidno, že zápasová prax tým chalanom chýba, ale čím viac budú hrať, tým to bude lepšie. Myslím, že v zime by sa to mohlo ešte aj nejak posilniť a boli by sme určite ešte lepší. Posilniť by sme sa mali najmä jedným kvalitným útočníkom a krajným obrancom."

5. Aký máš názor na MŠK Žilina? Keby si dostal ponuku, prestúpil by si?
"Na MŠK Žilina mám dobrý názor, pretože hrajú dobrý futbal. Boli trikrát za sebou majstri Slovenska, ale určite by som tam neprestúpil. Už by som ani nechcel kráčať takou cestou, že by som z Ružomberka prestúpil do nejakého slovenského klubu. Chcel by som ísť radšej niekam von."

Otázky od Libora Fuzyho:
6. Aký je v slovenskej reprezentácii kolektív?
"Je výborný. Bolo to niečo, čo prekvapilo aj mňa samého, lebo som nečakal takú partiu. Aj mňa tam prijali v pohode. Aj ten kolektív teraz dokázal, že slovenský futbal má na to, aby hral vyrovnané partie aj s ťažkými súpermi a dotiahol to tak ďaleko ako teraz."

7. A čo si myslíš o výkonoch Artmedie v Lige majstrov?
"Je to skvelé. Ja im to prajem. Predsa len je to propagácia slovenského futbalu a aj slovenskej ligy. Teraz vidno, že slovenská liga ide hore a Petržalka to absolútne potvrdzuje."

8. Kto zo súčasných reprezentantov Ťa najviac zaujal – futbalovo, ľudsky?
"Tak ľudsky a takým prirodzeným vodcovstvom určite Miro Karhan. Ten aj keď nemohol hrať a nehral možno na 100 %, pretože bol zranený, tak hecoval a podporoval stále. Čo sa týka futbalovej stránky, tak tam ma zaujal Ivan Hodúr a Robo Vittek, ktorí sa nebáli hrať aj v takých ťažkých zápasoch ako boli tie dva."

9. Čo podľa Tvojho názoru slovenskej lige stále chýba?
"Tak myslím, že je to viac vecí. Sú to v prvom rade tie podmienky, ktoré sú vytvárané pre slovenských futbalistov, či sa to týka základných vecí, od ihrísk, podpory divákov, materiálneho zabezpečenia a aj finančného. Je toho viac, ale postupnými krokmi sa ten slovenský futbal zlepšuje a zdvíha na vyššiu úroveň. Dúfam, že to tak pôjde ďalej, a že do slovenskej ligy sa budú hrnúť aj kvalitní hráči ako napr. Honzo Nezmar, ktorý sem prišiel úplne neočakávane a aj on sám vyhlásil, že na Slovensku sú takisto dobrí hráči."

10. Ako to je s tými podmienkami v Ružomberku? Predsa len stavia sa nová tribúna, prišli kvalitní hráči ako Honzo Nezmar, či Josef Dvorník.
"Určite to ide k lepšiemu. Za posledných pár rokov je určite teraz mužstvo najlepšie aké v Ružomberku kedy hralo, čo potvrdil nielen majiteľ klubu, ale aj výsledky, ktoré dosahujeme a určite aj naša samotná hra. Podmienky sú tu dobré. Na slovenské pomery sú veľmi dobré. A teraz sa stavia aj tá druhá tribúna. Čo si myslím, že nám trochu chýba, je ihrisko. Lebo toto naše nie je moc kvalitné a možno to tak z tribúny nevyzerá, ale tá lopta na ňom dosť skáče a proste je dosť krivé. Akurát to ihrisko by sa mohlo zlepšiť."

11. Ako vnímaš víťazné ťaženie Košíc a ich postupný (veľmi pravdepodobný) návrat do prvej ligy?
"No tak mňa to veľmi teší, pretože Košice to je moje srdce. Ja som tam vyrástol a som odchovancom toho klubu, takže ja im veľmi prajem. Poznám tam vlastne všetkých chalanov, no a mňa to veľmi teší, že aj ten záujem tých ľudí tam je veľký. Také mesto ako Košice si určite zaslúžia ligu."

12. Proti ktorému mužstvu v lige sa Ti hrá najlepšie, proti ktorému najhoršie?
"Tak najlepšie sa mi hrá proti tým mužstvám, ktoré ku nám neprídu len brániť. Futbal sa hrá pre divákov a je dobré, ak je otvorený a vyrovnaný. Najlepšie sa mi preto hrá proti mužstvám z hornej polovice tabuľky, ako Trnava, Žilina, Artmedia. Najhoršie je to práve proti mužstvám ako Púchov, Dubnica, či Inter."

13. Chystajú sa ružomberskí futbalisti aj na nejaké predvianočné charitatívne akcie (napr. návšteva detského domova, diagnostického ústavu a pod.)?
"Určite áno. Takéto akcie sa plánujú. Je ich pripravených viac. Zdravie a rodina sú veľmi dôležité vo futbale, ale najmä v živote. Radi sa preto takýchto akcií zúčastníme."

Otázky od predsedu a yahunky:
14. Baby a futbal... Môže byť? Rozumejú tomu?
"Určite áno. Ja poznám veľa žien, aj z mojej rodiny, aj z okolia, ktoré tomu futbalu rozumejú a majú ho radi. Čiže nie je žiadny problém baby a futbal..."

15. Keby Ti nejaký klub ponúkol prestup a v Ružomberku by si Ťa chceli nechať, napríklad teraz v zime. Ako by si sa rozhodol?
"Tak s futbalistom je to tak, že keď má platnú zmluvu a ja ju mám ešte dva roky, tak s tým nemôže nič spraviť. Ja nemôžem protestovať a ísť proti klubu. To by som šiel totiž sám proti sebe. Takže ostal by som v Ružomberku. Mne sa tu páči a silou mocou dotiaľto odísť nechcem, aj keď chcem hrať veľký futbal, chcem hrať v lepšíh ligách a v zahraničí. Ale keď ma klub nepustí, tak ma nepustí a budem hrať tu."

16. Ako sa Ti hralo v reprezentácii bez Igora Žofčáka a Števa Zošáka?
"Určite to bolo iné. Bolo to diametrálne iné. Ja si s nimi rozumiem pomaly už aj naslepo, lebo hráme spolu strašne dlho. Obidvaja sú to vynikajúci futbalisti a mne sa s nimi v klube hrá veľmi dobre. V reprezentácii som naskočil na 15 minút a myslím, že svoju úlohu som zvládol dobre."

17. Vnímaš to, čo na Teba kričia ľudia z tribúny alebo nie?
"Niekedy áno a dnes (pohárová odveta s Trenčínom, pozn. redaktora) som to napríklad počul. Dosť sa mi to nepáčilo, pretože máme dosť ťažkú sériu. Futbal sa hrá sobota utorok, teraz hráme v piatok s Petržalkou. Proste tí ľudia musia pochopiť, že sme museli aj prestriedať a nemohli sme sa len hrnúť hore. Vyplývalo to aj z výsledku, že sme tam vyhrali 3:0. To sú aj taktické veci, ktoré sme my museli dodržať. Nepáči sa mi, keď tam ľudia začnú po mne vykrikovať, že akého kapitána to máme, že nech sa vrátim do Košíc a ja neviem, čo ešte. Nemám to rád a doslova to neznášam. Preto je veľmi pekné od fanklubu, čo robí, a že tých ľudí už veľmi nepočuť v poslednej dobe."

18. Čo budeš robiť, keď skončíš s futbalom?
"To absolútne neviem, aj keď som na to už párkrát myslel. Vôbec nič ma nenapadlo."

19. S kým si najviac rozumieš v tíme? S ktorými z chalanov?
"Najviac so Števom Zošákom, Jirkom Pospíšilom, Maťom Laurincom a Honzom Nezmarom. Takáto partia sa chodíme občas aj spolu navečerať, alebo si aj posedieť."

20. Najkrajší, najškaredší, najšťastnejší a najnešťastnejší zážitok v kariére?
"Najkrajším bola zatiaľ určite reprezentácia. Najškaredším bolo vypadnutie s 1. FC Košice do druhej ligy. Najšťastnejším bolo presunutie do A-tímu Košíc, keď ma vytiahli z tretej ligy. Najnešťastnejším okamihom bolo opäť vypadnutie s Košicami."

21. Čo povieš na niekdajší výrok Tvojho súčasného trénera Vila Hýravého, že „futbal treba žrať“?
"No je to pravda. Je to absolútna pravda a myslím si, že o futbale rozhoduje veľmi hlava. Musíte mať natrénované, futbalista musí byť pripravený maximálne na ten zápas, ale keď niekto nie je hlavou koncentrovaný na svoj výkon, tak to nemôže byť dobré. Takže plne súhlasím s týmto výrokom."

22. Čo je podľa Teba lepšie? Hrať v zahraničných ligách, sporadicky, väčšinou len sedieť na lavičke za viac peňazí alebo hrať pravidelne v slovenskej lige celý zápas za menej peňazí.
"Tak myslím si, že hrať v slovenskej lige pravidelne. Jednak je to o tom, že nevypadnem z futbalového tempa, to je prvá vec. Druhá vec, tie peniaze, tie nie sú až také rozhodujúce, aj keď je to veľký skok medzi slovenskou ligou a zahraničím. Ale ja to beriem tak a vždy som to tak aj bral, že postupné kroky sú lepšie. Je podstatné hrať pravidelne v slovenskej lige a odísť do klubu, v ktorom by som mohol hrávať. Neísť napríklad do nejakej Chelsea, kde by som sedel na lavičke. Peniaze sú dôležité, ale nie dôležitejšie ako ten pocit hrať futbal pravidelne. Aj v slovenskej lige."

23. Ako by si reagoval, keby sa Tvoj syn alebo dcéra rozhodli hrať futbal?
"Bol by som rád. Takisto ako je rád teraz môj otec. Určite by som sa mu/jej snažil, čo najviac pomôcť. Bol by som veľmi hrdý, keby ma nasledoval/a v mojich futbalových krokoch."

24. Marek, myslíš si, že má slovenská futbalová reprezentácia reálnu šancu postúpiť v baráži cez silných Španielov?
"Určite áno. Ak sa nám podarilo postúpiť už do baráže, musíme veriť aj v postup na majstrovstvá sveta v Nemecku. V tej baráži je to už lotéria. Som rád, že nehráme s Turkami, či nejakými Švajčiarmi. Predsa len, Španieli nás môžu trošku podceniť a ja si myslím, že nepatria v súčasnosti už medzi tie najlepšie mužstvá. Pevne verím, že postúpime. Bola by to pekná odmena pre slovenský futbal a slovenského fanúšika."

My všetci, fanúšikovia ružomberského futbalu a aj nášho kapitána Mareka Saparu, veríme, že aj on bude môcť byť opäť súčasťou slovenskej reprezentácie v absolútnom finiši kvalifikácie, do ktorej sa dostane takými vynikajúcimi výkonmi, aké ukázal v doterajšom priebehu jesennej časti sezóny 2005/2006. Preto mu prajeme hlavne veľa zdravia a športového i osobného šťastia, aby nám jeho výkony aj naďalej robili tú pravú futbalovú radosť. A nech ostane v našom mužstve tak dlho, ako to len bude možné.

Za rozhovor ďakuje
Michal Mertinyák

Very Happy
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 17:48    Post subject: Reply with quote

Jeg regner med at vi fĺr en oversettelse av deg i lřpet av fĺ minutter Smile
Back to top
ola.
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 17:51    Post subject: Reply with quote

Ja, for jeg skjřnner ikke en dritt. Evil Wink

Edit: Dette kan virke som ironi, men det er ikke det. Wink
Back to top
duttend
Proff

PostPosted: 20.07.2006 18:47    Post subject: Reply with quote

attach wrote:
"50 miliónov nórskych korún" forstĺr jeg ihvertfall. Vet ikke hva det siktes til der. Er det de pengene Hřgmo ville ha til rĺdighet det snakkes om? Er muligens det for "FC Kodaň" er sikkert FCK.

Det stĺr jo:
"Klub Rosenborg Trondheim je podľa bulvárneho nórskeho denníka VG pripravený zaplatiť za stredopoliara Ružomberka Mareka Saparu až 10 miliónov nórskych korún, čo je takmer 50 miliónov slovenských korún."

Er jo ganske tydelig at de henviser til at 10 millioner norske kroner er verdt 50 slovenske....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
attach
Forumsjef

PostPosted: 20.07.2006 18:49    Post subject: Reply with quote

Jeg refererte til "Hogmo poukázal na FC Kodaň, ktorá na prestupovom trhu minula viac ako 50 miliónov nórskych korún."..

Har ikke nektet pĺ 10=50.
Back to top
HoldBrillan
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 18:53    Post subject: Reply with quote

"Hogmo poukázal na FC Kodaň, ktorá na prestupovom trhu minula viac ako 50 miliónov nórskych korún."..

Hřgmo vill som FC Křbenhavn, bruke 50 mill norske kroner.
Forumsjef

PostPosted: 20.07.2006 18:54    Post subject: Reply with quote

Jepp, det jeg sa tidligere.
Back to top
ola.
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 19:00    Post subject: Reply with quote

"Hold Brillan", hva er det som stĺr i det intervjuet som er viktig og/eller morsomt ĺ fĺ vite?
Back to top
HoldBrillan
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 19:18    Post subject: Reply with quote

Hadde vćrt flott om noen kunne oversatt det.
Rutinert

PostPosted: 20.07.2006 19:26    Post subject: Reply with quote

Hvor har du "saksa" det i fra?
Back to top
Anders
Rutinert

PostPosted: 20.07.2006 19:50    Post subject: Reply with quote

http://www.futbalportal.s...mp;id=1915

Det stĺr blant annet (som nevnt av andre her) at de vil vente til etter Djurgĺrden-kampene fřr klubbens leder (el.l.) vil sette seg ned ĺ forhandle med de aktuelle klubbene.

Nederst stĺr det noe sĺnt som "Det har vćrt kontakt mellom klubbene, men ingen direkte mřter. Jeg utelukker ikke at han gĺr til Rosenborg, men det er for tidlig og si, sier sportsdirektřren i Ružomberok, Karol Vály"
Back to top
ola.
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 20:23    Post subject: Reply with quote

Ruzomberok ligger ogsĺ tydeligvis řverst pĺ tabellen med mĺlforskjell: 4-0.
Back to top
Juch
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 20:30    Post subject: Reply with quote

Det er jo bare en kamp spilt da Razz
Back to top
ola.
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 21:02    Post subject: Reply with quote

ops, men de ligger i hvertfall fřrst da Razz
Back to top
Brady
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 21:23    Post subject: Reply with quote

Stusser litt pĺ at han kun har en landskamp for Slovakia og er 24 ĺr. Det tyder ikke bra.
Back to top
Juch
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 21:25    Post subject: Reply with quote

Kanskje han har takket nei til landslaget?
Back to top
2mas
Sjef

PostPosted: 20.07.2006 21:26    Post subject: Reply with quote

Det virker som om han og klubben hans fřrst slo skikkelig til sist sesong.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
attach
Forumsjef

PostPosted: 20.07.2006 21:26    Post subject: Reply with quote

Muligens, for han droppet jo fotball en stund pga. studiene eller noe, tror jeg. Det stĺr en plass i trĺden her.
Back to top
Juch
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 21:28    Post subject: Reply with quote

Okei. Hĺper han ikke er en "dřgnflue" da, og at det var den eneste gode sesongen han noen sinne fĺr Surprised
Men nĺr han blir omtalt som en legende kan da ikke det vćre tilfellet?
Back to top
attach
Forumsjef

PostPosted: 20.07.2006 21:29    Post subject: Reply with quote

Marek did his compulsory military service in Kosice which seemed to slow down the football growth and progress of this talented footballer. Although he remained with the team, he could not participate in the team training more than twice a week. For a player full of ambitions, this was surely one of his most difficult periods that he had ever encountered. When Sapara fully returned to the team after the 9 months of the service, the situation in the club was rapidly deteriorating. Ny klubb osv.
Back to top
primaten
Rutinert

PostPosted: 20.07.2006 22:21    Post subject: Reply with quote

attach wrote:
Muligens, for han droppet jo fotball en stund pga. studiene eller noe, tror jeg. Det stĺr en plass i trĺden her.

det liker jeg. betyr kanskje at han har litt IQ, og det tror jeg er gunstig. Jeg mener RBKs lag i glansdagene hadde mange intelligente folk, over gjennomsnittet smarte iallefall, og at det kan ha hatt betydning for at samhandlingsmřnsteret fungerte. Bare en teori, seff, har ikke hřrt om noe forskning pĺ sĺnt. Men er man lćrenem sĺ er man lćrenem.
Back to top
ballaballaballa
Veteran

PostPosted: 20.07.2006 22:38    Post subject: Reply with quote

Nĺ var et millitćrtjeneste og ikke skolegang som Attach pĺpeker, og skolegang kan jo vćre sĺ mangt Wink Men var det ikke noen som oversatte noe tidligere i forbindelse med denne transferen? Var kanskje pĺ VGD foumet det?

Men det at han ikke har flere landskamper trenger ikke bety noe. Koren har jo heller ikke mange kampene.

edit: nm det var i forbindelse med polakken og pĺ VGD
Back to top
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 163, 164, 165  Next
Page 8 of 165

Jump to:  

Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2020 RBKweb